Mgr. Jozefína Zaukolcová

najpracV roku 1985 som nastúpila na štúdium do Stredného odborného učilišťa spoločného stravovania Slanická Osada – Námestovo, učebný odbor cukrár, ktoré som ukončila záverečnou skúškou v roku 1988. Po ukončení trojročného štúdia som pokračovala ďalej v štúdiu popri zamestnaní za účelom dosiahnutia úplného stredoškolského vzdelania. V roku 1990 som štúdium úspešne ukončila maturitnou skúškou. Pre dosiahnutie vyššieho vzdelania som v rokoch 1990 – 1996 diaľkovo absolvovala štúdium katolíckej teológie na Teologickom inštitúte v Nitre, Cyrilo – metodská bohoslovecká fakulta Nitra, Univerzita Komenského Bratislava. Štúdium som ukončila štátnymi skúškami s titulom Magister ( Mgr.). V roku 1990 som začala pracovať v cukrárskej výrobni pre podnik Jednota SD Považská Bystrica ako cukrárka. Od roku 1992 pracujem v Združenej strednej škole hotelových služieb a obchodu v Púchove ako majsterka odborného výcviku a učiteľka odborných premetov.

Moja profesijná práca:

  • už ako žiačka som sa úspešne zúčastňovala odborných súťaží pod názvom „ZENIT“
  • 1990 členka slovenského národného družstva na súťaži GASTROPRAG , Praha ( 2 zlaté, 1 strieborná medaila)
  • 1990 Vianočná gastronomický festival Bratislava ( 1 zlatá medaila)
  • 1992 Gast ´92 Klágenfurt , Rakúsko reprezentačné družstvo Slovenska ( 1 zlatá medaila, 1 strieborná medaila)
  • 2000 Gastrohradec Hradec Králové (1 bronzová medaila)
  • 2000 Ika Erfurt Nemecko, členka reprezentačného družstva (diplom)
  • 2001 Gastrohradec Hradec Králové (1 strieborná medaila)
  • 2001 Víťaz súťaže Poézia v gastronómii Bratislava „ Danubius Gastro“– cukrár senior
  • 2002 Gastrohradec Hradec Králové (1 strieborná medaila, tretia najlepšia cukrárka v celkovom hodnotení)
  • 2002 Víťaz súťaže Poézia v gastronómii Bratislava „ Danubiu Gastro“ – cukrár senior
  • 2002 Expogast Luxembursko (1 strieborná medaila, diplom)
  • 2003 Gastrohradec Hradec Králové (1 strieborná medaila, tretia najlepšia cukrárka v celkovom hodnotení)
  • 2004 IKA Erfurt Nemecko (3 bronzové medaily)
  • 2008 Poézia v gastronómii Bratislava (zlatá medaila )
  • 2008 IKA Erfurt Nemecko (3 bronzové medaily)

Súčasťou mojej odbornej práce je aj príprava žiakov na odborné súťaže:

  • Junior Gastro Nitra
  • Súťaž o zlatú slnečnicu HERA Bratislava
  • Vianočný festival gastronómie Bratislava
  • Poézia v gastronómii Bratislava
  • Kulinary art salón Nitra

v ktorých moji žiaci získali popredné miesta. Mnohých odborných súťaží sa zúčastňujem aj ako člen hodnotiacej komisie.

Od roku 2000 pracujem ako členka výkonného výboru Slovenského Zväzu kuchárov a cukrárov. V roku 2001.2002,2003 som bola hlavnou účinkujúcou relácie STV1 „ Varím, varíš, varíme a pečieme“ ako kulinársky cyklus o pečení. V roku 2003 vydavateľstvo Neografie Martin vydalo moju prvú knihu o pečení obohatenú o modernú gastronómiu pod názvom „ Pečieme s Jožkou a tescomou!

najprac najprac

V roku 2004 to isté vydavateľstvo vydalo ďalšiu moju knihu ako spoločné dielo pod názvom „ Veľká obrazová kuchárka“.

Svoju odbornú kvalifikáciu som si zvýšila kurzom špecialistov cukrárov. Taktiež som absolvovala kurzy „ Základy umeleckej cukráriny“, „ Základy spracovania čokolády, výroba francúzskych praliniek“, taktiež školenia u technológov Firmy callebout na spracovanie čokolády, ktorú zastupuje na Slovensku firma Zeus.

najpracV roku 2008 som začala spolupracovať s Akadémiou „ Gurmán „ na Slovensku, ktorá organizuje odborné kurzy pod vedením francúzskej akadémie Yves Thuries, špeciálne určených na modernú gastronómiu a spracovanie čokolády.

Za dosiahnuté odborné výsledky mi bol udelený rezortný titul „ Majster cukrár“. Taktiež KÚ v Trenčíne odbor školstva mi udelila čestný titul „Pedagóg Trenčianskeho kraja“.

Mgr. Jozefína Zaukolcová


Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Marec 2025 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31